Ana Sayfa Spor 23 Mayıs 2022 53 Görüntüleme

YEŞİLAY’DAN BİSİKLET TURU

Yeşilay, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam hedefiyle sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Bisiklet Turu’nun 10’uncusunu  gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu Ordu’da ise Altınordu İlkadım Anıtı önünden başlarken, Gençlik Merkezi’ne kadar devam etti.

Onlarca vatandaşın katıldığı bisiklet turuna çocuklar da renk kattı. Çocuklar, böyle bir organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ederken, heyecanlı ve mutlu olduklarını söylediler.

Sahil boyu bisiklet turu

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun da katıldığı bisiklet turu öncesinde bir açıklama yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Moral, geleneksel hala getirilen Yeşilay Bisiklet Turu’na her yıl amatör ve profesyonel sporcuların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

İki yıldır salgın sebebiyle gerçekleştirilemeyen bisiklet turunu bu yıl yeniden gerçekleştirdiklerini aktaran Moral; “Altınordu İlkadım Anıtı’ndan başlayarak deniz manzarası eşliğinde, bisiklet yolunda, sahil şeridi boyunca devam edecektir. Sağlıklı birey, sağlıklı toplum demektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin sigara, alkol ve uyuşturucu madde batağına düşmemesi ve bu tür zararlı alışkanlıklardan korunması için onları Yeşilay gönüllüsü olmaya devam ediyorum.” dedi.

Yeşilay Bisiklet Turu öncesinde ısınma hareketleri yapıldı. Ardından İlkadım Anıtı’ndan başlanarak sahil boyunca Gençlik Merkezi’ne kadar bisiklet turu devam etti.

İlginizi çekebilir

SPOR DÜŞMANLIK DEĞİLDİR….

SPOR DÜŞMANLIK DEĞİLDİR….

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri