Ana Sayfa Spor 17 Mayıs 2022 63 Görüntüleme

ŞAMPİYON FİKRİYE HÜLÜR’DEN GENÇ’E ZİYARET

  1. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı Sporcusu Fikriye Hülür Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti.

Brezilya’da devam eden 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda (Deaflympics) Erkek Voleybol Milli Takımı, finalde Ukrayna’yı 3-0 yenerek şampiyon oldu.

Başarılarından dolayı Milli Voleybolcuyu tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” 24. İşitme Engelliler  Olimpiyat Oyunlarında Voleybol takımımız şampiyon oldu. Özellikle takıma bu şampiyonada en büyük katkıyı veren Ordulu sporcumuz Fikriye Hülür bu kadroda, bu başarıda yer aldı. Ordulular olarak  Türkiye adına gerçekten gurur duyduk. Sporcumuzu da bugün ayağının tozu ile il müdürlüğümüzde ağırlıyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Üniversite hayatında da eğitim hayatında da başarılar diliyoruz.”dedi.

Milli Voleybolcu Fikriye Hülür “Biz çok çalıştık. Şampiyona için ara vermeden çok çalıştık. Safranbolu, Karabük ve Ankara’da yoğun bir kamp dönemi geçirmiştik. Bu başarının geleceğine inandık. Takım olarak Altın madalya kazanacağımıza inanmıştık. Arkadaşlarımız ile beraber çok çalıştık. Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda 6 takımla maç yaptık. finalde Ukrayna’yı 3-0 yenerek Olimpiyat Şampiyon olduk. Bu gururu yaşadığımız için çok mutlu oldum. Türk Bayrağının göndere çekilerek İstiklal Marşımızı okumak gurur verici bir duyguydu. Bundan sonraki hedefimiz Olimpiyat Madalyası Kazanmak. Ülkemizi ve Bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri