Ana Sayfa Ordu İstikbal 21 Mart 2022 763 Görüntüleme

İYİ Kİ VARSINIZ FARKINIZIN FARKINDAYIZ

 Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve farkındalık oluşturan uygulamaları ile dikkatleri çeken Altınordu Belediyesi ’21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde özel çocukları unutmadı.

  Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla hazırlanan program kapsamında gerçek sevginin kromozom saymadığını göstermek ve farkındalık oluşturmak maksadıyla Down sendromlu çocuklar evlerinde belediye ekiplerince tek tek ziyaret edildi.

Gülüşleriyle, mutluluklarıyla masumiyetleriyle ve güzel kalpleriyle +1 farkla herkesten önde olan özel çocuklara Başkan Aşkın Tören’in selamlarını ve hediyelerini ileten ekipler, onların mutluluk dolu tebessümlerine vesile oldular.

 “HER ÇOCUK ÖZELDİR”

Her çocuğun özel olduğunu söyleyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: “sevmek için engel yoktur. Dünya onların tebessümü ile çok daha güzel çünkü +1 fark ile bir adım öndeler. Down Sendromu bir hastalık değil, farklılıktır. Yüksek insani değerleri ve karşılıksız sevgileriyle dünyamıza ayrı bir güzellik katan özel kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmalarını destekliyor ve bu konuda da sorumluluk alarak çalışıyoruz” dedi.

ORDU’NUN İLKİ DOWN CAFE HİZMETE HAZIR

Altınordu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Ordu’nun ilki olan sosyal sorumluluk projesi Down Cafe ile ilgili de konuşan Başkan Tören:

“Down Sendromlu bireylerin öncelikli olacağı, engelli gençlerin istihdam edilerek sosyal yaşamlarını  ve kişisel gelişimlerini sürdürebilmelerini, sosyal bir ortamda iş hayatında aktif yer alarak üretime katılmalarını amaçladığımız, engellerin sevgiyle hep birlikte aşılabileceği mekân Down Kafe’miz hazır. İnşallah kısa süre sonra gençlik caddemizde süren çalışmaların tamamlanmasıyla oluşacak sosyal kampüs içerisinde kafemiz kapılarını misafirlerine açacak” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir

13 ŞUBAT 2018 SALI

13 ŞUBAT 2018 SALI

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri