Ana Sayfa Yazarlar 24.05.2022 138 Görüntüleme
Temel AŞAR

Hayat ne uzun ne kısa sadece yaşadığın gün kadardır.

Yazmaya Devam…

Aylardır yazıyorum okuyucularımdan büyük destek görüyorum ama ne yazık ki işin başında bulunan yetkililerin koltuklarından kalkıp bir zahmet “bu adam devamlı yazıyor çiziyor” diyerek merak edecekleri yerde kıllarını kıpırdatmıyorlar.

Madem işin başındakiler yazdıklarımızı okumalarına rağmen görmezden geliyorlar o halde bizde Anne ve Babalara sesimizi duyurabilmek için yazmaya devam edelim.

Gazetemizin bulunduğu Osmanpaşa caddesi ve bir arka sokağı Barlar caddesi diye anılan Barbaros Caddesi samimi söylüyorum ki Ordu’nun en HUZURSUZ caddeleridir.

Bu iki sokakta kavganın olmadığı gün yoktur.

Öğrenciler arasında…

Yan baktı, Kız arkadaşına sarktı, vur!.. Laf attı, bıçakla!..

Barlarda içki içenlerin…

Kadın masaya gelmedi vur,hesap fazla geldi vur, Müziğin sesini açtı, bıçakla!..

Sokakta vatandaş…

Aracına yol vermedi, vur!.. Korna çaldı, bıçakla!..

Saçma sapan bir yığın bahane ile hayatlar bitiyor…

Birileri mezara, diğerleri cezaevine…

Toplumda birtakım gençlerin geldiği nokta aklı başındaki herkesi endişelendiriyor…

Önceki gün yine yaşadık işte…

Barda hesap yüzünden çıkan kavga silahlı yaralama, tekerlekli sandalyeye mahkum olan bir hayat…

Yazık günah değil mi?..

Buradan velilere sesleniyorum… Çocuklarınıza sahip çıkın ve çaktırmadan onları takibe alın!.. Arkadaşlarını da izleyin!.. Uyuşturucu baronları, kız erkek demeden gençleri avlıyor… İşin içinde büyük paralar var!.. Polis ve jandarma uyuşturucu satıcılarına karşı büyük bir mücadele veriyor elbette…

Geçtiğimiz günlerde  açıklanan verilerde sayısı yüzbinleri aşan sentetik haplar dikkat çekiciydi… Satan var, alan da… O yüzden çocuklarınıza dikkat edin ve uyuşturucu batağına saplanmalarına izin vermeyin!.. Devletin güvenlik güçleri elbette göz açtırmayacak ama veliler de polisten, jandarmadan daha dikkatli olacak!.. Yoksa, ülkenin geleceği olarak gördüğümüz gençler, bu tuzağa düşerse; hem kendi hayatlarını yakacaklar hem de bizlerin umutlarını bitirecekler!..

İlginizi çekebilir

Patron ve Zam

Patron ve Zam

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri