Osgaka Responsive Wordpress Tema
Ana Sayfa Spor 30 Temmuz 2021 36 Görüntüleme

TÜFAD’DAN FAYDALI SEMİNER

TFF-TÜFAD Ordu Şubesi Adem Aksoy 2. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri 19 Eylül Stadyumu'nda yapıldı.   Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Adem Aksoy 2. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri'ne 58 antrenör katıldı.

TFF-TÜFAD Ordu Şubesi Adem Aksoy 2. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri 19 Eylül Stadyumu’nda yapıldı.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Adem Aksoy 2. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri’ne 58 antrenör katıldı.

Gelişim seminerinin Ordu’nun tecrübeli antrenörlerinden biri olan Pro Lisans sahibi Adem Aksoy adına yapılması dikkat çekti.

TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, çok faydalı bir gelişim semineri gerçekleştirdiklerini belirterek, semineri tecrübeli teknik adam Adem Aksoy adına yaptıklarını dile getirdi.

“Faydalı bir seminer oldu”

Başkan Kır; “Gelişim seminerlerimize devam ediyoruz. UEFA A, UEFA Elit A, UEFA B diplomaları olan, TFF teknik direktör ve profesyonel kaleci antrenörlerinin katıldığı bir seminer yaptık. 58 antrenörümüz seminerimizde yer aldı. Güzel bir seminer oldu” dedi.

“Son bir seminer kaldı”

Teknik adamların çalışma izni alabilmesi için TÜFAD Ordu Şubesi’nin Ağustos ayı içerisinde gerçekleştireceği son seminere de katılması gerektiğini aktaran Kır; “Teknik adamlarımızın kulüplerde çalışabilmesi için 15 krediye ihtiyacı var. 5 kredi daha almamız gerekiyor. Bunun için Ağustos ayı içerisinde son bir gelişim semineri daha gerçekleştireceğiz. O seminere katılanlar, 3 yıl boyunca çalışma hakkı elde edecekler. 15 krediyi tamamlayanlara çalışma izni verilecek” diye konuştu.

Öte yandan TFF İzmir Bölge Antrenörü ve aynı zamanda TUTOR (eğitmen) olan Orduspor’un eski futbolcularından Aykut Canik de gelişim seminerine misafir olarak katıldı.

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri