Ana Sayfa Spor 14 Haziran 2021 30 Görüntüleme

TÜFAD BAŞKANI KIR’DAN KURS ÜCRETLERİNE TEPKİ

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkladığı antrenör kurs ücretlerinin ülke ekonomisi şartlarıyla bağdaşmadığını belirterek, kararın acilen gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. TFF'nin eğitim daire başkanlığı tarafından açıklanan antrenör kurs ücretleri, bu mesleği yapan antrenörler tarafından çok bulundu.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı antrenör kurs ücretlerinin ülke ekonomisi şartlarıyla bağdaşmadığını belirterek, kararın acilen gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

TFF’nin eğitim daire başkanlığı tarafından açıklanan antrenör kurs ücretleri, bu mesleği yapan antrenörler tarafından çok bulundu.

Pro Lisans 100 bin lira

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı antrenör kurs ücretlerinde en çok ücret Pro Lisans olarak belirlendi. Pro Lisans diploması almak için kursa gidecek aday antrenörler toplam 100 bin TL ücret yatırmaları gerekiyor. UEFA Elit A Lisans kursu için 45 bin TL, UEFA A Kursu için 35 bin, UEFA A-B Bileşik kursu için 50 bin TL ücret alınacak. Federasyonun açıkladığı listede TFF A Kaleci Kursu ve Çocuk Futbolu antrenör kursu içinde 15 bin TL olarak ücret açıklandı. TFF B Kaleci antrenörlüğü için 10 bin TL, Maç analiz antrenörlüğü içinde 7.500 TL ücret belirlendi.

“Acilen gözden geçirmelidir”

TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır; “Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı kurs ücretleri maalesef ülke gerçekleriyle ekonomisiyle bağdaşmamaktadır. Bu zor koşullarda ayakta kalmaya çalışan antrenörlerimize vurulan bir darbedir. Bu kabul edilemez. TFF bu hatadan biran önce dönmelidir. bu güne kadar lisans hakkı olanlardan, bu paraları istemek haksızlıktır, adaletsizliktir. TFF, bu kararını acilen gözden geçirmelidir” dedi.

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri