Ana Sayfa Tokmak 14 Haziran 2021 61 Görüntüleme

TOKMAK 14.06 2021

Atatürk’ün Düşmanı Düşmanımdır  

 

Türk milleti olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde tarihe damga vurduk. Bu damga öyle anlamlıdır ki, bugün meczupların anlayamayacağı kadar büyüktür. Dünyadaki en nankör insanlar Türkiye’deki Araplaşmış toplumdur. Tarihte hiçbir toplum, kurtarıcısına bu kadar kin beslememiştir. Nefes alıp bayrağımın altında Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayıp din adamı elbisesi giyip Atatürk’e saldıranlar, aklını kiraya vermiş olanlar, merhum Alparslan Türkeş’in dediği gibi kurtuluş mücadelesinde mağlup ettiklerimizin kalan tohumu olanlar bilmeli ki Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti sizleri de tarihe gömecektir.

Bu vesileyle ülke, millet ve dünya lideri olan Atatürk’e karşı zırvalayanlara, bu paylaşımı bir kez daha hediye ediyorum. Belki kafalarını gömdükleri kumdan çıkarmalarına faydası olur…

“Susarsam kahpe, korkarsam namert olayım. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna kafir diyecek kadar cesursan ben de sana şerefsiz, hain diyecek kadar yürekliyim.

Atatürk’ün düşmanı, düşmanımdır.

 

 

İş Bilenin… 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler hakkında kasıtlı olarak yapılan olumsuz eleştirilere yaptığı hizmetlerle karşılık veriyor. Güler Ordu’nun her alanda hizmet alabilmesi için çizdiği yolda emin adımlarla ilerliyor. Güler, “Kabataş ilçemizdeydik. İlçemizde yapımı biten çevre yolunu, kuraklık tehlikesine karşı tedbir amaçlı olarak Alan kent’te inşa ettiğimiz gölet çalışmasını ve Şifa Suyu mevkiindeki sıcak asfalt çalışmalarını inceledik. Tüm gayretimiz Ordu için” diyerek “iş bilenin kılıç kuşananın” mesajını veriyordu.

 

 

AĞABEY, KARDEŞ İLİŞKİSİ 

Trabzon’da Bölge Gazetesi olarak yayın hayatını sürdüren Karadeniz Gazetesi Yazarları geçtiğimiz hafta Ordu sokaklarındaydı. Ordu’da çeşitli ziyaretlerde bulunan gazeteciler köşelerinde kaleme aldıkları yazıdan sizlere bir kesit ayırdım buyurun okuyun..

“Yolumuz Ordu’ya düştü. Sokaklarında gezdik, dükkanlara uğrayarak esnafın çayını içtik. Kentte dikkatimizi bir şey çekti. O da; Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Dr. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in ağabey kardeş ilişkisi. Neredeyse herkesin dilinde ve Ordu halkı bu durumdan oldukça memnun. Neden mi? Tabii ki, birlik ve beraberlik her noktada kente kazandırıyor. Hem yatırım hem de gelişim anlamında Ordu kazanıp, yoluna doludizgin devam ediyor. Biz de bu birlikteliğe yakından şahit olduk. Nazar değmesin diyoruz.”

 

 

 

Aşısız İnsanlardan Uzak Duralım.. 

  Ordu il Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasaooğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında, Ordu’da hedef nüfusun yüzde 55’inin aşılandığını bildirdi. Ordu’da aşı stoku konusunda sıkıntı yaşamadıklarını da belirten ve sırası gelen herkesi aşı olma davet eden Dr. Kasapoğlu,  “Şu an elimizde Biontech aşımız yeterince var. Aşılamaya hastanelerimize ek olarak aile sağlığı merkezlerimizde, özel hastanelerimizde başlamış olduk. Lütfen herkes kolları sıvasın ve aşıya gelsin” çağrısında bulunuyor,haksızda değil..

Doktorlar da son dönemde yoğun bakım yatışlarının neredeyse hepsinin aşısız insanlardan oluştuğunu sık sık dile getiriyor…  Sonuç olarak; eski normal günlerimize dönmek istiyorsak, tek kurtuluşumuzun aşı olduğunun bilincine varmalıyız…  Bu süreçte aşılama hızı artar ve Sağlık Bakanlığının verdiği takvim uygulanabilirse… Halkımız da her şey bitti gibi davranmayıp kurallara uymaya devam ederse…  Eski günlerimize dönmemize az kaldı demektir…  Yapılacak tek şey biraz daha fedakârlık…  Güzel günler yakındır.

 

 

Başkan Güler ve Vizyonu.. 

Ordu’yu 2023’e taşıyacak olan…

2053 vizyonunun temellerini atması gereken…

Türkiye’de bakanlık yapmış…

Avrupa görmüş bir belediye başkanı…

Ordu’nun geleceğinin önüne duvar olur mu!

Akıl alacak gibi değil!

***

Her konuşmasının başında Ordu’nun geleceği için şehrin ön yüzünün açılması yeşil ile mavinin buluşmasından önünün açılmasından bahseden Başkan Güler’e destek olması gereken yol arkadaşlarının en yakınındaki mesai arkadaşına saldırılmasına kayıtsız kalmadığını suskunluğu ile göstermiş oldu.

Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Altun’a karşı ön yargılı olanların bence büyük bir yanlışın içinde olduklarını anlamaları gerek.

Mehmet Altun,Başkan Güler’in en yakınındaki sırdaşı özel kalemi temsil eden yol arkadaşı kardeşidir.

Bugüne kadar doğrusu ve yanlışı ile attığı her adımın hesabını Başkan Güler’e vermiş olup onun bilgisi dışında tabiri yerinde ise odasının camını bile açmamıştır!

Başkan Güler gelişen  olaylar karşısında bugün susuyorsa siyasi terbiyesinin yanında Cumhurbaşkanına olan bağlılığındandır yoksa bu iş çok su götürürdü..

Unutulmasın ki; Milletvekilin görevi kavga çıkarmak değil Ordu’yu geleceğe taşımak için gece gündüz çalışan ağabeyine yardımcı olmaktır…

 

 

Gülelim..

Alman Prezervatif firması Türkiye pazarına girmek için geniş çaplı bir anket çalışması yapmış.
Yaklaşık 2 bin erkeğe yüz yüze ve bire bir sormuş.
Tamamına yakını 20 cm’lik kullandığını söylemiş ankette.
Bunun üzerine hazırlıklarını yapan firma, Türkiye’ye iddialı bir şekilde mal sevkiyatı yapmış.
Bir müddet sonra görülmüş ki, 20 cm’lik malların hiçbiri satılmamış.
Bunun yerine hep 15 cm likler gitmiş.
Yani…
Ankete cevap verenlerin hepsi yalan söylemiş.
Yaptırdığı ankete güvenip Türkiye’ye istenilen uzunlukta mal yığan şirket de büyük bir zarara uğramış.

İlginizi çekebilir

TOKMAK 19 EKİM 2020 PAZARTESİ

TOKMAK 19 EKİM 2020 PAZARTESİ

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri