Ana Sayfa Spor 24 Kasım 2021 465 Görüntüleme

TAEKWONDA’DA HALİL ÖZİŞ FARKI 5 ALTIN 8 GÜMÜŞ 14 BRONZ

 

 

 

 

 

  1. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nın son gününde Türkiye, 8 madalya kazandı. Toplamda ise 27 madalya ile fark yarattı. Ordulu Taekwondo Teknik Direktörü Halil Öziş’in Milli Takım antrenörü olarak görev yaptığı şampiyonada Ordulu Sevgican Yalçın da 65 yaş üstü kadınlar bireysel kategorisinde bronz madalya kazandı.

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından Portekiz’in Seixal kentinde düzenlenen şampiyonanın üçüncü ve son gününde 10 disiplinde mücadeleler yapıldı. Türkiye, üçüncü günü 3 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamladı. Türkiye, şampiyonayı toplamda 5 altın, 8 gümüş, 14 bronz toplam 27 madalyayla bitirerek genel sıralamada Avrupa 3’ncüsü oldu.

  1. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’na Ordulu Taekwondo Teknik Direktörü Halil Öziş de Milli Takım antrenörü olarak katıldı.

“Güzel bir şampiyona oldu”

Türkiye Taekwondo Milli Takımı olarak 15. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nda çok iyi müsabakalar çıkardıklarını ve söz verdikleri gibi bolca madalyayla şampiyonayı tamamladıklarını aktaran Öziş; “Güzel bir şampiyona oldu. Sporcularımız çok iyi müsabakalar çıkardı. 5 altın, 8 gümüş, 14 bronz olmak üzere toplamda 27 madalya kazandık” dedi.

Öte yandan Ordulu Sevgican Yalçın da 65 yaş üstü kadınlar bireysel kategorisinde bronz madalya alarak hem ülkemizi hem de ilimizi gururlandırdı.

İlginizi çekebilir

İKİ İMZA BİRDEN

İKİ İMZA BİRDEN

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri