Ana Sayfa Ordu Haber 14 Haziran 2021 28 Görüntüleme

ORDU ‘YA DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ KURULUYOR.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir işbirliği tesis edilmiştir. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile Deneyap Türkiye hayata geçirilmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 30 ilde öğrencilere eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Ordu dahil 27 ilde daha açılacağının müjdesini verdi.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir işbirliği tesis edilmiştir. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile Deneyap Türkiye hayata geçirilmiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 30 ilde öğrencilere eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Ordu dahil 27 ilde daha açılacağının müjdesini verdi.

Ordu İlinin de aralarında bulunduğu yeni açılacak Deneyap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili olarak Bakan Varank, “Burs ve araştırmacı programlarımızla, TEKNOFEST gibi organizasyonlarla, DENEYAP TÜRKİYE gibi projelerimizle her yaştan insanımıza yatırım yapıyoruz.Biliyorsunuz 2023 hedeflerimizden biri de 81 ilin tamamında 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurmaktı.

  1. sınıftan 9. Sınıfa kadar olan öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz teknoloji eğitimleri verdiğimiz bu atölyeleri şimdiye kadar 30 ilimizde hizmete aldık.Şimdi ise; 27 ilimizde 36 yeni “Deneyap Teknoloji Atölyesi” daha kuruyoruz.Ekim ayında başlayacak eğitimlere katılacak öğrencilerimiz, yazılı ve uygulamalı iki aşamalı bir sınavla belirlenecek.

Başvurular 4 Temmuz tarihine kadar devam edecek olup sınav tarihleri ise 2 Ağustos-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında seanslar şeklinde yapılacak.

Adaylar ön başvuru sürecini tamamladıktan sonra 11 Temmuz 2021  tarihine kadar sınav seçimini ve seans seçimini yapabilecekler.

İlginizi çekebilir

ASRIN PROJESİ HIZ KESMİYOR

ASRIN PROJESİ HIZ KESMİYOR

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri