Ana Sayfa Ordu Haber 24 Kasım 2021 521 Görüntüleme

KARLIBEL AİLESİNDEN GELECEĞE  ANLAMLI YATIRIM… MEYVE FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

 

 

 

Ordu Üniversitesi Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni  önceki gün gerçekleştirildi. Yapılan etkinlik kapsamında çok sayıda meyve fidanı toprakla buluşturuldu.

Hayırsever işinsanı Ergin Karlıbel’in yurt yapılması için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağışladığı Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu’nun bahçesine hatıra ormanı kurulması amacıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Fidan dikim programına Ordu Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel, Hayırsever iş insanı Levent Karlıbel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, il müdürleri, protokol mensupları ve öğrenciler katıldı.

“Bu orman gençlerimizle birlikte yaşayacak”

Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu bahçesinde oluşturulan hatıra ormanına ilk fidan dikimlerini gerçekleştirmek için buradayız. Sayın valimizin de önerisiyle bu alan ağaçlandırılacaktı ama meyve ağaçları dikilmesi önerisiyle birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yetişen farklı meyvelerin olduğu bir hatıra ormanı olacak. Yurdumuzda bin 559 öğrencimiz kalıyor. Meyveler olgunlaştığı zaman burada genç kardeşlerimiz bahçeden meyveleri kendileri toplayacak. Bu hatıra ormanı yaşanabilir ve sürdürülebilir olacak. İleride içerisine peyzajını da yapacağız. Gençlerimiz için güzel bir hizmet olacak. Bu ormanı gençlerimizle birlikte yaşatacağız. İşadamımız Ergin Karlıbel ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

“Bizden sonraki nesillere bırakıyoruz”

Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu ise güzel bir etkinlik dolayısıyla bir arada olduklarını belirterek, şunları kaydetti; “Ağaç dikeceğiz. Adeta canlı bir üretim yapacağız. Çevremizi ağaçlarla donattığımızda bu güzelliği bizden sonraki nesillere bırakmış oluyoruz. Bunun istifadesini belki şimdi göremeyiz ama burada yapılan ağaçlandırma, gelecek nesillere güzel bir ortam ve ekoloji sağlayacak.”

“Meyve ağaçlarıyla süslemek daha güzel”

İş insanı Levent Karlıbel de; “Meyve veren ağaçlarla dünyayı süslemenin daha güzel olacağını düşünüyorum. Ordu’da yayla boylarında yıllar önce, yaylaya giden ziyaretçilere hizmet etsin diye meyve ağaçları dikerlermiş. İnşallah aynı kültürü devam ettirmeyi umuyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hatıra ormanına fidan dikimine geçildi. Onlarca meyve fidanı toprakla buluşturuldu.

İlginizi çekebilir

BUGÜN SİREN ÇALACAK

BUGÜN SİREN ÇALACAK

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri