Ana Sayfa Spor 27 Mayıs 2022 51 Görüntüleme

İL MÜDÜRÜ GENÇ GENÇLER İLE BULUŞTU

SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDE SPORDA BAŞARIYA GİDEN YOL SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİ
Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, gençlerle Ordu Sosyal Bilimler Lisesi’nde buluştu. 1994 Gençler Dünya şampiyonu olan Mustafa Genç sporda başarıya giden yolu gençlerle buluştuğu söyleşide aktardı.
Söyleşiye; Ordu Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nuri Bahtiyar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Söyleşiden önce Genç’in gerçekleştirdiği sportif – kültürel faaliyetlerin sunumu yapıldı. “Hayatım Boks” adlı belgesel öğrencilerle birlikte izlendi. Gerçekleştirilen projelerin ne kadar önemli olduğu ve insanların hayatına etkileri belgesel sayesinde daha gerçekçi bir bakış ile gençlere aktarılmış oldu.
Genç söyleşide şunları aktardı, “ Öncelikle bizi davet edip,  sizlerle buluşmamızı sağlayan okul müdürümüz Nuri beye teşekkür ederim. Sporcunun öncelikle hedefini belirlemesi gerekli. Bir branşın seçilmesinden sonra o branş ferdi yada takım olması fark etmez sizi öne çıkarabilecek bir teknikte uzmanlaşmanız gerekir. Başlangıçta zorlu bir yola çıkıldığı için sıkılabilir ya da bırakma noktasına gelebilirsiniz ancak sporcu dirayetli ve kararlı olmalı ki başarıyı elde edebilsin.
Gelecek kaygısı duyan sporcular vardır aranızda ancak buna gerek yok canlı örneği benim. Spor sayesinde burada il müdürü olarak karşınızdayım aynı şekilde günümüzde bunun bir çok örneği mevcut, bu sebepten kaygılanmadan hedefinize odaklanın, başarı gelecek ve sizi mutlu edecektir.
Gençlik ve spor bakanlığımızın verdiği desteklerle artık sporcular sahipsiz değiller ve bir çok imkan sağlanmaktadır. Siz yeter ki isteyin bizler elimizden gelen tüm yardımı yapacağız ve kendinizi başta olmak üzere şehrimizi hatta ülkemizi onurlandıracak yerlerde olacağınıza ben gönülden inanıyorum. Tüm çabalarımız geleceğimizin teminatı gençlerimizin herkes için ve vatanı için sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır.
Tüm bu imkanları sizlere ulaştırmamızı sağlayan başta Gençlik ve Spor bakanımız sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e,okul müdürlerimize, öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

İlginizi çekebilir

ORDUSPORDAN ÜYELERE ÇAĞRI

ORDUSPORDAN ÜYELERE ÇAĞRI

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri