Ana Sayfa Yazarlar 17.01.2022 225 Görüntüleme
Temel AŞAR

Hayat ne uzun ne kısa sadece yaşadığın gün kadardır.

Gel de Yaz..

Yine kelimelerin düğümlendiği sözün bittiği bir yerdeyiz.

Bazı yaşam merkezlerinde şehir efsaneleri olarak adlandırılan değerler vardır.

Bu değerlerin varlığı o yaşam merkezi için her zaman çok önemli güç olmuştur.

Ordu’da bu yaşam merkezlerinden biridir.

Son 10 yıl içinde Ordu İş hayatı başta olmak üzere sosyal hayatta sporda ve siyasete damgalarını vuran çok sayıda değerlerini kaybetmiştir.

Elbette “Ateş Düştüğü Yeri Yakar”

Ama inanın bu ateşler sadece düştüğü yeri değil yüzlerce binlerce insanın içini yakmıştır.

Tam alıştık derken  yeni bir acı içimizi yakıyor.

Pazar günüde böyle oldu.

52 Orduspor Fk Kuşadası spor maçı sonrası arkadaşımız Mevlüt Es’in telefonu verdi acı haberi.

Ordu’nun  sosyal hayatına renkli kişiliği, Siyasetine  ağır ağabeyliği,Sporuna manevi desteği ve yol göstericiliği, bizlere de örnek bir büyük olarak iz bırakan bizlerin manevi dayısı yüreği güzel insan Yılmaz Eren’in vefatını öğrendiğimde bir an durdum sonra hayat bu ne kadar yaşarsan yaşa ömür yaşadığın kadardır diyorsun..

Samimi söylüyorum Yılmaz Eren büyüğümüzü anlatmaya kelimeler yetmez nereden başlayacağız nasıl cümleler kuracağız onu bile bilmiyorum.

40 yıla yakın meslek hayatımda bu tür yazıları yazmayı hiç sevmiyorum ama mecburen yazıyorum.

Kasım ayında Ordu’da bir araya gelmiştik her zaman ki gibi “Temel’im” ne haber  diye başlardı sohbete Hanzade’nin önüne takılıyorum hava iyi olduğunda  diyerek çay ikram etti. Orduspor ile başlayan sohbetimiz yine derinliklere indi güzel bir sohbetimiz oldu “görüşürüz” diyerek ayrıldık ama bu sözlerimiz son sözleri olmuş nereden bilecektik.

Rahatsızlığını biliyordum  ama bizi bu kadar erken bırakıp gideceğini düşünemedik çünkü kendini çok iyi koruyordu bakıyordu..

Zaten bizlerin dayısının giyimi bakımı ve dikkati her zaman örnek olmuştur çevresine..,

Bak konu nereden  nereye geldi çok sevdiğimiz saygı duyduğumuz örnek aldığımız bir büyüğümüzü daha kaybederek arkasından bir şeyler karalamaya başladık.

Onun için her zaman diyorum ki, zaten bir elin parmakları kadar kalan Değerlerimizin sağlığında kıymetini bilelim onların varlığına saygı duyalım onları zaman zaman ziyaret ederek gönüllerini alalım dinleyelim.

Yoksa 3 günlük dünyada her şey bom boş önemli olan arkada hoş bir seda bırakmak değil mi işte Yılmaz Eren  bıraktı ve aramızdan ayrıldı ruhu şad olsun.

Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar dilerim…

İlginizi çekebilir

Bunları Göreceğiz

Bunları Göreceğiz

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri