Ana Sayfa Tokmak 13 Eylül 2021 340 Görüntüleme

13.09.2021 TOKMAK

               Fındığınızı 26.50’den aşağı satmayın…

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen TMO  Genel Müdürü Ahmet Güldal Fındık üreticilerine seslenerek “Fındığınızı 26.50’den aşağı satmayın” uyarısında bulundu. TMO’nun gerek personel, gerek altyapı gerekse finansal bakımından hazırlıklarını çok önceden tamamladığını kaydeden Güldal, şöyle konuştu: “Gelinen süreçte fındık üreticilerinin TMO’ya karşı yoğun bir ilgisi var. Randevular açık. Şu anda 15 bin üreticimiz ilk haftalar için 30 bin tonun üzerinde randevu almış durumda. İlk bir haftada fındığını teslim eden üreticilere 75 milyon lira ödemesini de yaptık. Üreticilerin TMO’ya arz ettikleri ürünün bedelini hesaplarına yatırıyoruz. Bu noktada endişeleri olmasın. Tüm üreticilere çağrımız, TMO’nun belirlemiş olduğu fiyatların altında hiçbir şekilde fındıklarını satmasınlar. Mutlaka TMO fiyatlarını referans alsınlar. Üzerine satarlarsa bereketli olsun. Ama altına düşmesinler. Emeklerine yazık olur. TMO bu noktada hazır. Alım noktaları hazır. Randevularımız açık. Üreticilerimizi bekliyoruz.”

 

 

Torun’dan Teleferik Tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu-Boztepe teleferik hattının 5 ay daha kapalı kalacak açıklaması nedeniyle “Yıllık 20 milyon lira geliri var, 4 milyonluk tamir ücretini bulamıyorlar. 10 yıl önce yaptığımız teleferiği işletmekten bile acizler. Ortada bakım yok, beceriksizlik var.” dedi.’Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler’ diyen Torun, “tamir için gereken 4 milyon lirayı da bulamamışlar. Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyonu bulamıyorsunuz? Ordu’ya yaptığımız yatırımı işletmekten bile acizler.” şeklinde konuştu.

 

 

AKREP GİBİ! 

 

Başka insanları küçümseyerek kendilerini bulunmaz Hint kumaşı
sanan tiplerin, eninde sonunda bir “akrep” gibi kendilerini soktuklarına çokça tanık olduk!..
Omzuna basarak yükseldikleri, ihtiyaç duyduğunda her türlü desteğini gördüğü insanların
geçmişte yaptıklarını unutanları, makamdan düştükten sonra da çok gördük!..
Makamlar gider, adamlık baki kalır, bu dünyada…
Sonra, herkes imtihandadır!..

İnanmayanlar çevresine bir baksın!..
Kimler ne iken

 

 

SADECE ÇENELER ÇALIŞIRSA!.

 

Ordu’nun yıllardan beri en önemli  kadersizliği iş yapacak noktalarda olmalarına rağmen iş yapma yerine yapamayanların çenelerinin çalışması…
‘Cak’lar… ‘Cek’ler..
Siyasetçisinin, bürokratının hep ‘caklı ve cekli’ cümleler kurmaları…
İş icraata gelince de…
Mazeretler, mazeretler…
İşte size klasik cümleler:
“Ordu’nun büyük potansiyeli var!”
Bir başkası…
“Ordu’nun geleceği parlak!”
Bir tane daha…
“ORDU bölgenin gelecekteki yıldızı!”
Ancak bu GELECEK denilen zaman…
Nedense Samsun’u geçip te Ordu’ya bir türlü gelemiyor!
Getirilemiyor…

 

 

 

                    Merak Ediyorum…

 

Bazı dağların arkasından köpek sesleri gelmeye başladı…

Merak ettim o sesleri tercüme ettirdim!

Tercüme sonrası bana gelen açıklamada bazı Gazetecilerinde Büyükşehir Belediyesinin imar değişikliğinden nasiplendiği söyleniyor ama havlamanın yeri ve adresi yanlış..

Bende duydum,  Demokrat kimliği ile tanınan 2-3 yıldan beri AKP’nin etrafında takla atan Gazete sahibinin daha önceki dönemlerde imara açılması için yaptığı müracaatlarına cevap alamayınca şimdi bir yolunu bularak o yeri imara açtırarak derin bir oh çekmiş…

Büyüklerimiz boşuna dememişler “At Binenin Kılıç Kuşananın” diye….

 

 

MİKROP! 

İçi pislik olanın geçmişine bakılmaz çünkü o pislik her yere bulaşmıştır.

Geçmişinde ahlaksızlık dahil her şey bulunan ağzı salyalı mikrop kendine göre işini evine ekmek götürmek olan devlete vergisini vererek istihdam sağlayan insanlara  çamur atmaya iftira atarak karalamaya başlamış.

Adamın bırakın GBT’sini yaşam seceresine baksanız sahiden bu adamı diye sorgularsınız…

Sahi Korona virüs salgının tekrar artış gösterdiği günlerde bu salyalı mikrobu insanlardan uzak tutmak gerek benden yetkilileri  uyarmak..

İlginizi çekebilir

TOKMAK 25 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

TOKMAK 25 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Tasarım | Fega Bilişim Teknolojileri